Результаты конкурса после первого этапа

cropped-favicon_thebestvoice.pngКонкурс вокальных исполнителей ”THE BEST VOICE”

Список участников допущенных к второму этапу.

скачай тут или смотри далее.

Categoria 7-9 ani

Nr. Cat. Numele prenumele  Piesa Vârsta Localitatea JURIU ONLINE
1 1 Visterniceanu Bogdana-Bianca Hei tu 8 Bălți 84 131
2 2 Vechiu Valeria Poarta către vis 9 Telenești 82 11
3 3 Ivanov-Voronenko Marilena Îngerul meu 9 Chișinău 81 12
4 4 Teleucă Iulia O nouă zi 9 Chișinău 81 25
5 5 Mîslinskaia Polina În grădina copilăriei 9 Bălți 79 4
6 6 Barbă Anastasia Costica 9 Chișinău 77 98
7 7 Tomșa Amelia-Ana Ciocolata 7 Chișinău 77 42
8 8 Prisăcaru Adelina Părintii 8 Chișinău 74 74
9 9 Gațcan Anisia Dansul stelelor 9 Chișinău 73 16
10 10 Cecan Bogdan Epilog 9 Chișinău 67 8
11 11 Sîrbu Alisia Pleacă 7 Chișinău 67 22
12 12 Carp Valentin Nu stiu ce-i cu mine 9 Chișinău 66 41
13 13 Faureanu Eduarda Am o fire de artistă 9 Chișinău 65 55
14 14 Parna Alexandra Ola e ola 9 Chișinău 63 9
15 15 Șeptelici Anastasia Codrii mei frunosi 8 Dubăsari 63 7
16 16 Bejenari Daria Poienița Muzicală 9 Bălți 62 11
17 17 Spînu  Ivan Eminescu 9 Orhei 59 4
18 18 Cazacu Iulita Mama 9 Orhei 56 6
19 19 Moloșnic Dan Mama 9 Orhei 55 7
20 20 Strulea Adalimina Tata 8 Edineț 55 27
21 21 Zabolotnîi Victoria 8 Soroca 0 9

ROSU — participanți promovați de juriu                               ALBASTRU — participanți promovați de voting online   Categoria 10-12 ani

Nr. Cat. Numele, prenumele Piesa Vârsta Localitatea JURIU ONLINE
22 1 Melnicova Anastasia Blues la mare 11 Chișinău 90 113
23 2 Cotoros Cosmina Steaua mea 10 Chișinău 86 56
24 3 Lisin Anastasia Doar cand ai prieteni 10 Bălți 84 23
25 4 Arion Laura Mocerita 12 Chișinău 80 15
26 5 Tican Andreea-Cristina Haide vioară 10 Chișinău 79 10
27 6 Trohin Adelina Hora din Moldova 10 Anenii Noi 79 27
28 7 Catînsus Patricia Alo, sună telefonul 10 Strășeni 78 94
29 8 Manzuc Nicole Adevăr sau provocare 10 Chișinău 78 23
30 9 Teleatnic Corina Moldova mea 12 Soroca 78 164
31 10 Beregoi Iuliana Lupii 11 Orhei 77 504
32 11 Vasilache Nicoleta Maicuța 11 Chișinău 76 5
33 12 Vexler Inesa La anii mei 11 Dondușeni 76 100
34 13 Malai Ariana Doar cand ai prieteni 11 Chișinău 75 8
35 14 Pădure Alina Vise și minuni 10 Chișinău 75 51
36 15 Bairamova Laura Primul cer 11 Chișinău 74 44
37 16 Cinkivskaia Valeria Mocerita 12 Bălți 74 11
38 17 Covalschi Ruxanda Rîndul lucrurilor 12 Chișinău 73 529
39 18 Gliga Valensia Hora Mare 10 Orhei 73 8
40 19 Rotaru Alexandra Dulce mamă 12 Anenii Noi 73 37
41 20 Pavlov Bogdana Rock în roz 10 Chișinău 71 13
42 21 Ursu Milena-Camelia Numai iubirea 12 Criuleni 71 42
43 22 Chirtoaca Alexandra Fidelă 10 Chișinău 70 511
44 23 Gorincioi Patricia Enigma 11 Chișinău 70 9
45 24 Cernavca Valeria Vis de iarna 11 Chișinău 68 41
46 25 Doagă Nicoleta Maicuța mea 10 Chișinău 67 44
47 26 Varzari Victoria Țara mea 11 Chișinău 67 391
48 27 Popa Gabriela Soare 10 Edineț 65 7
49 28 Șoimu Victoria Costică 12 Bălți 65 29
50 29 Solonari Gabriela Salcie la mal 10 Chișinău 65 11
51 30 Ciorba Daniela Tata 11 Chișinău 64 31
52 31 Fedosov Vlad Bucurați-vă 12 Cahul 64 7
53 32 Zabolotniuc Maria Mohor 12 Anenii Noi 62 49
54 33 Gorincioi Ovidiu Mă doare 11 Dondușeni 60 7
55 34 Gudumac Tatiana Maicuța mea 10 Edineț 60 2
56 35 Tomuz Nicoleta O mie 12 Chișinău 59 8
57 36 Botnaru Loredana Poara către vis 11 Chișinău 0 11
58 37 Moruz Selina Inima de mamă 10 Orhei 0 2
59 38 Rabei Laura Cît de departe 12 Chișinău 0 11

 ROSU — participanți promovați de juriu                               ALBASTRU — participanți promovați de voting online     Categoria 13-14 ani

Nr. Cat. Numele, prenumele Piesa Vârsta Localitatea JURIU ONLINE
60 1 Midone Denis Spune-mi ce va fi 13 Chișinău 90 60
61 2 Timuș Eva Părinții 13 Chișinău 90 68
62 3 Burdeniuc Carmelina Dorul lunii 13 Bălți 83 32
63 4 Negru Evelina Părinții 13 Chișinău 81 124
64 5 Mîrca Mihaela De-ar fi dorul 14 Chișinău 79 46
65 6 Domentii Felicia Hai vino lasă-ți inima 14 Chișinău 77 21
66 7 Donciu Petronela Mioritic plai 13 Chișinău 77 33
67 8 Dascal Nicoleta Cine te crezi 14 Chișinău 75 234
68 9 Pojoga Nikoleta Hora mare 14 Chișinău 75 125
69 10 Bulicanu Valeria Ola e ola 13 Chișinău 74 8
70 11 Verbițchi Olga Te iubeam 14 Chișinău 74 67
71 12 Simionel Simona Primul cer 13 Ialoveni 73 71
72 13 Tabunșcic Odry-Loredana Mama noastră 13 Chișinău 73 31
73 14 Guțu Eugenia Mama noastră 13 Chișinău 72 576
74 15 Bordian Adela Hora din Moldova 13 Chișinău 71 23
75 16 Spînu Laura Da Doamne Cantec 13 Chișinău 69 6
76 17 Botnar Vitalina O mie 13 Bălți 68 2
77 18 Crăciun Anastasia Moldova Mea 13 Anenii Noi 68 17
78 19 Leașoc Olivia Moldova struguri de 13 Edineț 68 6
79 20 Cebanu Dana O mie 14 Șoldănești 67 126
80 21 Zavalidrov Dan Eminecu 13 Chișinău 67 11
81 22 Chitic Vasile Te salut Chișinău 14 Strășeni 66 86
82 23 Bogatu Andreea Santa Lucia 14 Orhei 64 3
83 24 Timotin Andreea Steaua Nordului 13 Chișinău 63 116
84 25 Vișan Iana Daca ai fi 14 Edineț 63 8
85 26 Nistor Maria Inima de mama 14 Hîncești 62 5
86 27 Pîslaru Alexandra Mama mea 13 Anenii Noi 62 7
87 28 Chistruga Daniela Mai frumoasă 13 Edineț 61 12
88 29 Untila Ana Mocerița 13 Orhei 60 5
89 30 Tomașevschi Ludmila Alaturi de tine 13 Edineț 59 12
90 31 Florea Nicoleta Lasați-mă să fiu așa 13 Chișinău 56 29
91 32 Radu Roxana Moldova mea 14 Edineț 54 136
92 33 Brajuc Alexandra Dragostea e tot ce 14 Bălți 0 4
93 34 Buga Mihaela Dorul 14 Bălți 0 13
94 35 Caisîn Alexandra 13 Orhei 0 0
95 36 Nicuţa Valeria 13 Soroca 0 4

ROSU — participanți promovați de juriu                               ALBASTRU — participanți promovați de voting online     Categoria 15-17 ani

Nr. Cat.  Numele, prenumele  Piesa Vârsta Localitatea JURIU ONLINE
96 1 Gaivas Mădălina Linu-i lin 16 Bălți 90 34
97 2 Ganea Călin Visul meu 15 Chișinău 83 122
98 3 Ignat Mihaela Doina 15 Srășeni 80 173
99 4 Rașcu Victoria O magnolie 15 Chișinău 78 7
100 5 Țibari Stanislav Salcie 15 Chișinău 78 25
101 6 Zgardan Ecaterina E adevărat iubirea 17 Edineț 78 21
102 7 Basistîi Mihaela Te iubeam 17 Chișinău 77 143
103 8 Bogomolnîi Alina Iartă 17 Edineț 77 22
104 9 Sadovnic Olga Dorul 16 Chișinău 76 82
105 10 Balan Victor Fara tine 15 Edineț 74 4
106 11 Portărescu Andreea Poate tu, poate eu 15 Chișinău 73 132
107 12 Rusu Valeria Ca prima oară 15 Anenii Noi 73 29
108 13 Buruiană Viorelia Mocerița 16 Chișinău 70 236
109 14 Vornicescu Anatolie Daca noi ne iubim 15 Chișinău 70 18
110 15 Budu Cătălina Iartă 17 Chișinău 68 154
111 16 Bogdan Iustina Enigma 15 Cahul 67 7
112 17 Moraru Anastasia Nu vreau 15 Bălți 67 41
113 18 Zaltur Andriana Tu n-ai avut curaj 17 Strășeni 67 5
114 19 Doba Daniel De-ai fi tu salcie 16 Chișinău 66 169
115 20 Jeverdan Irina Ploi 15 Chișinău 66 138
116 21 Zmeu Adrian Hulubul Păcii 16 Anenii Noi 66 12
117 22 Buzdugan Sorinela Tu ești ca marea 15 Chișinău 65 8
118 23 Sorocean Diana Dorul lunii 16 Chișinău 65 4
119 24 Lisin Ecaterina Tu n-ai avut curaj 15 Bălți 63 19
120 25 Cacicovschi Adriana De la capăt 15 Chișinău 62 31
121 26 Chirova Anastasia Mai frumoasă 17 Taraclia 61 11
122 27 Abramova Alexandra Costică 17 Chișinău 60 267
123 28 Drozdov Adelina Tu ești ca marea 15 Chișinău 60 71
124 29 Rașcenco Valeria Lasati-ma sa fiu asa 15 Cahul 59 12
125 30 Terzi Irina O mie 16 Taraclia 58 5
126 31 Struc Liubovi Prin ochii tăi pot visa 16 Bălți 57 10
127 32 Tudos Anastasia Inima fierbinte 16 Anenii Noi 55 12
128 33 Frecăuțanu Alina Ochii tăi 16 Chișinău 53 146
129 34 Cristea Valentina Pe aripi de dor 16 Rezina 50 39
130 35 Neagu Anna Pustiu 17 Chișinău 47 130
131 36 Coțaga Felicia Codrii mei 15 Soroca 0 37
132 37 De Guida Angelina (Deghida) Siminoc 17 Anenii Noi 0 10
133 38 Machidon Daniela De-ai fi tu salcie 15 Chișinău 0 57

ROSU — participanți promovați de juriu                               ALBASTRU — participanți promovați de voting online     18 ani și mai mari

Nr. Cat. Numele, prenumele  Piesa Vârsta Localitatea JURIU ONLINE
134 1 Volc Nadejda Dor de casă 18 Chișinău 85 26
135 2 Malanca Evelina Pedepsește-mă dar nu pleca 18 Chișinău 81 45
136 3 Codreanu Maria Iartă 18 Fălești 80 16
137 4 Volc Vadim Pentru ea 25 Bălți 73 8
138 5 Voitovici Victoria O mie 26 Taraclia 72 7
139 6 Ciubatîi Valeria Recunosc 18 Bălți 69 12
140 7 Răileanu Simon Sub pielea mea 18 Chișinău 69 65
141 8 Luchian Valeria Blues la mare 18 Chișinău 67 15
142 9 Tăburcean Lia Unde esti 18 Telenești 67 38
143 10 Gori Cristian Să nu-mi ei dragostea 19 Chișinău 60 68
144 11 Postu Veronica Ramîi cu mine 18 Chișinău 60 14
145 12 Topor Tatiana De-ar fi sa vii 27 Soroca 52 29
146 13 Cojocaru Zina 18 Chișinău 0 200
147 14 Curarari Tatiana Iertare 27 Dondușeni 0 18
148 15 Danilceac Ludmila 19 Chișinău 0 61
149 16 Poiată Nălia 18 Strășeni 0 22

ROSU — participanți promovați de juriu                               ALBASTRU — participanți promovați de voting online   Conform regulamentului organizatorul iși rezervă dreptul de a micșora numărul            concurenților promovați în cazul dacă în categorie sunt mai puțin de 15 participanți.   Directorul concursului:   Andrei BOAGHE